Mario Czernay Infinity
 

Boss Babiš

fonotékasobota, 10. února 2018

Reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře.
Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše. {radioteka.cz}

Jaroslav Kmenta - Boss Babiš 
Čte: Petr Kubes Natočeno: 2017 Režie a zvuk: Ivo Martiník
Provedení: audiokniha Žánr: literatura faktu, publicistika Délka nahrávky: 10 hod 4 min


 Říkám na úvod: objektivní recenzi ode mne vůbec nečekejte, natož vyváženou. Babiš je pro mne symbiózou toho všeho, co se mi v téhle zemi nelíbí. Populismus, marketingový způsob ovládání lidí, oligarství a mafie, praktiky zaseté za bolševika... Možná účelová, jak jsem četl v jednom - a přesto pozitivním - komentáři ke knize, která se dostala do zvukové stopy nebývale rychle, prakticky současně s vydáním knihy v papírové podobě - možná v mnohých případech až příliš nepřehledná, ale v každém případě šokující. Kmenta do ní vložil roky práce a zkušeností. Kniha odkrývá tvář slušného a uhlazeného, upřímného a milého politika, který dává do pořádku zemi, kde všichni ostatní jen kradou, lžou a korumpujou. Myslím, že jistou odměnou pro bývalého novináře MF Dnes je, že se během prezidentské volební kampaně potvrdila Babišova dlouholetá "spolupráce" s Milošem Zemanem. Babiš kdysi jako tajný a zcela neznámý sponzor ČSSD pomohl Zemanovi k vítězství v parlamentních volbách, ten mu zase naoplátku nasypal účast ve státních podnicích do kapsy. Tajný dar z Panamy pro ČSSD totiž Kmenta v knize několikrát zmiňuje.

  Všemi mastmi mazaný podnikatel Andrej Babiš dvacet let jako stín a mlsný pes obcházel vrcholné politiky, vlivné státní úředníky, policejní úředníky, kteří zrovna byli u moci, a různýma cestama loudil státní zakázky a dotace, vedl si a vede kriminální složky na své odpůrce, aby se nakonec - když už začal chtít všechno a začal mít na to prostředky - sám stal politikem, tou jedinou neposkvrněnou ikonou naší politiky. Já osobně považuji Babiše, a nejen na základě této knihy, za nesmírně těžké břemeno této společnosti. Sekta a svým způsobem i voliči "ANOfertu" ve spojení s další sektou Stranou pro přímou demokracii (SPD) T. Okamury, s Milošem Zemanem a komunisty přímo ohrožuje demokratický parlamentní systém v naší zemi.
  Knihu v pohotovém a srozumitelném přednesu načetl Petr Kubes, olomoucký herec, v současné době člen Moravského divadla v Olomouci.

 
© 2015-2021 | Mario Czernay Infinity || © 2008 | Mario Czernay Revival || jan.amos.komensky(zavináč)seznam.cz

 


post rock klasika hip hop cz folk cz avantgarde

               

 

počítadlo.abz.cz