Mario Czernay Infinity
 

2/5 Belgie a Francie

eurotrip 2013čtvrtek, 17. října 2013

 Royaume de Belgique
 
▲den 13-14▲ Gent ▲  Město plné lidí - díky hudebnímu festivalu probíhajícímu na gentských náměstích.
 
▲den 13-14▲ Gent ▲ Čtvrtmiliónové město, historická perla. Ve středověku byl Gent jen o něco menší než Paříž, ale třeba větší než Londýn. Nádherné město s několika historickými náměstími, hradem i vodními kanály můžeme jen doporučit.
 
▲den 13-14▲ Gent ▲ Správní centrum Východních Flander během každoročního hudebního festivalu.
 
▲den 13-14▲ Gent ▲
 
▲den 13-14▲ Gent ▲ Haló, lidi, mávejte! A lidé mávají.
 
▲den 13-14▲ Gent ▲ Na šibenici s nimi! Historický průvod prochází městem a veškerá hudba v městě utichá, festival nefestival.
 
▲den 13-14▲ Gent ▲ Když jsme se vraceli do kempu, museli jsme obejít dlouhý vodní kanál. Vodních kanálů tu není tolik jako v Holandsku, ale zase jsou ty gentské volnější.
 
République française
 
▲den 14▲ Lille ▲ 27. července vstupujeme na francouzské území. Večerní procházka po Lille.
 
▲den 15▲ Lille ▲
 
▲den 15▲ Lille ▲
 
▲den 15▲ Lille ▲ Protiklady se přitahují.
 
 
▲den 15▲ Lille ▲ Dům se mi zalíbil na první pohled. Později jsem se na nějakém prospektu dočetl, že se jedná o místní vyhlášenou rybí restauraci.
 
▲den 16▲ Francie ▲ Na první pohled se jedná o tiché a příjemné místečko, skryté a bezpečné. Omyl, opak je pravdou: hned za stromy zuří jedna z mnoha francouzských dálnic.
 
▲den 18▲ Nogent-le-Rotrou ▲ Francouzským paštičkám neodoláte!
 
▲den 18▲ Nogent-le-Rotrou ▲ Kemp přímo pohádkový na nás čekal nedaleko Le Mans.
 
▲den 18▲ Nogent-le-Rotrou ▲ Sousedky z kempu.
 
▲den 19▲ Nogent-le-Rotrou ▲ Nogent le Rotrou aneb sladká Francie. Hrad Château Saint-Jean s první zmínkou z roku 1040.
 
▲den 20▲ Francie ▲ Ve Francii jsme byli během stopování svědky jedné dopravní nehody a jednoho vzplanutí auta na dálničním platidle. Hasiči přijeli, když už bylo po všem, ale Jana jako bystrý reportér pro vás vše zachytila.
 
▲den 21▲ Francie ▲ Velkým městům jsme se úspěšně vyhýbali. Nedaleko řeky Loiry jsme se utábořili na veřejném odpočívadle pro turisty.
 
▲den 22▲ Cézac ▲ Cedule u louky nás sice varovala, ale spát prostě někde musíme. Soukromá louka, vesnice Cézac, Francie. Nutno podotknout, že nás kolem desáté večer probudil blízký ohňostroj, městečko slavilo 1000 let od založení. 
(Během stopování ve Francii nás svezli dva sympatičtí mladí muži. Studovali zemědělské inženýrství, jeli do Pyrenejí, a jeden z nich se mě zeptal, velký fanoušek zemědělské techniky - znal "samozřejmě" i brněnský Zetor: "Máte v České republice hodně traktorů?" (Takhle mi Jana tu otázku přeložila.) Otázka mi přišla tak absurdní, že jsem se začal strašně smát, už dlouho mi nikdo nepoložil tak zapeklitý dotaz. Chvíli na mě civěli, ale snad se neurazili. Co myslíte, máme v České republice hodně traktorů?)
 
▲den 22▲ Cézac ▲
 
▲den 23▲ Bordeaux ▲ Jediná fotografie z Bordeaux. Během jednoho nekonečného stopování na dálničním odpočívadle ze kterého se pěšky prostě nelze dostat. Já s černýma a na tahu a jasně na výhru.
 
© 2015-2021 | Mario Czernay Infinity || © 2008 | Mario Czernay Revival || jan.amos.komensky(zavináč)seznam.cz

 


post rock klasika hip hop cz folk cz avantgarde

               

 

počítadlo.abz.cz