Mario Czernay Infinity
 

3/5 Španělsko a severní Portugalsko

eurotrip 2013pátek, 18. října 2013

Reino de España / Regne d'Espanya / Espainiako Erresuma
 
▲den 23▲ San Sebastián (Donostia baskicky) ▲ Během tří nocí jsme dvakrát spali na téhle pláži. V podloubí. Celkem romantika. Teda nebýt policajtů, co mě několikrát budili a Jany, která mě neustále opakovala, ať nespím, protože můžou přijít policajti.
 
▲den 24▲ San Sebastián ▲ Mořské proudy tohle umějí: třebat rozcuchat Janu není žádný problém.
 

▲den 24▲ San Sebastián ▲ San Sebastián - jedno z nejnavštěvovanějších měst Španělska je tak trochu podobné Karlovým Varům. Sice zde nenajdete termální prameny, ale zase tu je moře. Ale to nejhezčí, co mě zde potkalo, byla baskičtina: http://cs.wikipedia.org/wiki/Baskičtina.
 
▲den 26▲ Beasain ▲  Severní výběžek Pyrenejí.
 
▲den 26▲ Beasain ▲ Trocha klidu, dvě noci táboříme v baskickém lese. Baskové mi přišli hodně rezervovaní a uzavření, ostatně co čekat od lidu z hor. Po dlouhé pěší pouti jsme našli tento bezpečný úkryt daleko od lidí a měst. Prvního rána jsme ovšem byli v šoku: u našeho stanu zastavila červená renoltka. Sedmdesátiletý pán šel na dřevo. Ptal se odkud jsme: "cože "šeko"? Turkey? Serbia?" "Czech republic! Czech republic," opakovala Jana. Kroutil hlavou. Nakonec po zjištění, že jsme z Československa okupovaného sovětskou armádou, nás obdaroval čokoládou.
 
▲den 29▲ Burgos ▲ Slunečnice nedaleko Burgosu. (Na tuhle fotku se dobře pamatuju: krátce na to zažiju první skutečnou krizi této cesty: sucho v krku, nepříjemný vítr plný písku, vedro, únava, žízeň a bolest hlavy na jedné smradlavé a odpadky zaházené benzínce, kde několik hodin čekáte na auto, co vám zastaví. Nakonec zastavila slečna v černém s černým psem a ujištění, že jsme z Československa, bylo jízdenkou potřebnou ke svezení.)
 
▲den 29▲ Burgos ▲ Po dlouhé době zase kemp, tj. sprcha. Úmorná vedra hygieně rozhodně neprospívají.
 
República Portuguesa
 
▲den 31▲ Viana do Castelo ▲ Velká louže dobita!
 
▲den 31▲ Viana do Castelo ▲ Skalnaté pobřeží se spoustou ostrůvků slaných sluncem vyhřátých jezírek, kde místní pořád něco sbírají a pak to asi i jedí.
 
▲den 31▲ Viana do Castelo ▲ Takhle jsem si severní Portugalsko vždycky představoval.
 
▲den 31▲ Viana do Castelo ▲
 
▲den 31▲ Viana do Castelo ▲ Zmýlená neplatí. Na snímku sice italská Vespa, ale pořád jsme na pyrenejském poloostrově.
 
▲den 31▲ Viana do Castelo ▲ Tyhle bazénky jsou docela vychytávka. Příliv je naplní čerstvou vodou, odliv je uvolní plážovým povalečům, ne zrovna teplou oceánskou vodu zahřeje slunce a s dalším přílivem začíná všechno zase od znova.
 
▲den 31▲ Viana do Castelo ▲
 
▲den 31▲ Viana do Castelo ▲ Město je ve slavnostním hávu, blíží se církevní státní svátek.
 
▲den 32▲ Viana do Castelo ▲
 
▲den 32▲ Viana do Castelo ▲  "A teď se napiju, drahoušku!" Láhev růžového vína za 73 centů. Jsme v ráji.
 
▲den 32▲ Viana do Castelo ▲ "A už mi to vlezlo do hlavy."
 
▲den 32▲ Viana do Castelo ▲ Tiše závidím všem těm, kteří si mohou denně zaběhat po pláži.
 
▲den 33▲ Viana do Castelo ▲ Adeus, Viana do Castelo!
 
▲den 33▲ Viana do Castelo ▲ Cestou do Porta jsme si užili i venkovskou pouť. V Portugalsku byl 15. srpna státní svátek. Nakoupili jsme nějaké cukrovinky a také velmi levné klobásy, kus za 1 euro. Poslední z nich jsem ještě nosil v krosně v Pyrenejích - bez pečiva nešla prakticky jíst, byla mastná až hrůza.
 
 
© 2015-2021 | Mario Czernay Infinity || © 2008 | Mario Czernay Revival || jan.amos.komensky(zavináč)seznam.cz

 


post rock klasika hip hop cz folk cz avantgarde

               

 

počítadlo.abz.cz