Mario Czernay Infinity
 

5/5 Cesta do Čech přes Pyreneje

eurotrip 2013neděle, 20. října 2013

Reino de España / Regne d'Espanya / Espainiako Erresuma
 
▲den 39▲ Navalmoral de la Mata ▲ Krávy jsou všude na světě krásný. Dneska spíme s nima. Západně 30 kilometrů od průsečíku dálnice A6 a Rio Tejo.
 
▲den 39▲ Navalmoral de la Mata ▲ Rozpálená země letošního rozpáleného léta, i přes noc je kolem 30 stupňů Celsia...
 
▲den 39▲ Španělsko ▲ Španělsko jsou hory všude kam se podíváte.
 
▲den 39▲ Španělsko ▲ Cedule ukazují směr západní.
 
▲den 40▲ Španělsko ▲
 
▲den 41▲ Huesca ▲  Jsme pod Pyrenejemi, tady už je trochu snesitelněji, i tráva se zelená. Večer v deset jdeme do města na procházku a na kávu, teploměr ukazuje 26 stupňů Celsia (ve stínu i na přímým měsíci).
 
▲ Mapka nejnáročnějšího, ale nejkrásnějšího úseku naší cesty.
 
▲den 42▲ Jaca ▲ Začíná období bez stopování, přes Pyreneje jdeme pěšky.
 
▲den 43▲ Jaca ▲ Dopoledne u řeky Aragon.
 
▲den 43▲ Španělsko ▲ Svatojakubská stezka. A k tomu poděkování místním orgánům státní moci za to, že nám zakázali stopovat. Zemi skutečně nejlépe poznáte, když jdete po svých.
 
▲den 43▲ Španělsko ▲ Dřevěný sloupek Svatojakubské cesty.
 
▲den 43▲ Španělsko ▲ Stále v dobré náladě. Nikam nespěcháme, žádný čas, žádný stres.
 
▲den 43▲ Španělsko ▲ Pod pyrenejskými vrcholky přituhlo, aniž jsme ovšem tušili, že za pár dní budeme spát tam nahoře. V noci mě budila zvířata, až mi šel strach po zádech. Jana v klidu chrupkala dál.
 
▲den 44▲ Canfranc ▲ V nadmořské výšce 1400 metrů nad mořem objevíme zcela opuštěný kemp. Dvě noci klidného spánku, otevřeného ohně, potůček tu bzučí...
 
▲den 45▲ Canfranc ▲ Den "volna" v horách využíváme k výletu do hor.
 
▲den 45▲ Canfranc ▲ Sem se člověk bude chtít vrátit.
 
▲den 45▲ Canfranc ▲ 1680 metrů nad hladinou oceánu.
 
▲den 45▲ Canfranc ▲
 
▲den 46▲ Canfranc ▲ Do horského ticha promlouvají kravské zvonce. Pohádka bez konce.
 
▲den 46▲ Španělsko ▲ Zbystřete pozornost! Po Svatojakubské cestě šlapeme stále výš a výš několik hodin. Jsme odvážní a překonáváme se! (A jinak: krize č. 2, necítím nohy a před náma, za několik hodin, je asi dvousetmetrová stěna, která nám zabere další dvě hodiny bezčasového stavu)
 
▲den 46▲ Španělsko ▲ Flóra tu jest pestrá, tak aspoň jeden snímek. Jsme v Národním parku, nic se tu nesmí trhat. Snad mi místní odpustí ty desítky hrstí borůvek, měl jsem hlad, v zavazadle pouze jedna mastná portugalská klobása. Španělská turistka, kterou jsme potkali na mě chvíli po španělsku civěla: "To je jedlé?" Zakýval jsem svojí českou hlavou. A pak už sbírala a jedla se mnou.
 
▲den 46▲ Španělsko ▲ Je kolem sedmé večer, jsme ve výšce 2300 metrů, do další vesnice to je minimálně tři hodiny, padá mlha, bude se tu tábořit.
 
▲den 46▲ Ibones de Anayet ▲  Z mého deníku: "Jsme unavení a hladoví, začíná nám být zima. Padá mlha, hustá mlha a stmívá se. Je vidět sotva na třicet metrů a nějaké pomyšlení na návrat či pokračující pochod do vesnice nepadá vůbec v úvahu. Mám trochu obavy... A najednou zničehonic, jakoby ze sna, se před náma objeví černý kůň a pak celé stádo koní. Jako v nějakém hollywoodském kýčovitém filmu. Nocují-li tady koně, my také přenocujem."
 
▲den 46▲ Ibones de Anayet ▲ Noc v nadmořské výšce 2300 metrů nad mořem byla studená i ve společném spacáku, ale ráno jsem už běhal po náhorní plošině v trenkách.
 
▲den 46▲ Ibones de Anayet ▲
 
▲den 46▲ Ibones de Anayet ▲
 
 ↑République française
 
▲den 50▲ Francie ▲Česko-Itálie 3:3, srpen 2013, nedaleko Montpellier. Náš nově objevený italský přítel Enea Little prohrával už 0:3, ale pak nám snědl půlku kuřete, zasytil se a srovnal na pro něj přijatelnou remízu. Pak hrdě odešel... (Ikdyž po celé cestě zažijeme mnoho dobrodružství, k focení se často nedostaneme, navíc s postupem času  s plnou paměťovou kartou stále promazáváme staré fotky. Obého teď trochu lituji.)
 
↑Principauté de Monaco
 
▲den 51▲ Monako ▲ Je pondělí 2. září 2013, 7:45 hod. Myslím na všechny školou povinné a fotím si u toho Monacké knížectví z monacké benzínky. Během tří set kilometrů cesty po Riviéře jsme projeli 168 tunelů či tunýlků, jak mi prozradil řidič kamionu Pepa ze Slovenska, který tu jezdí pravidelně a má je spočítané.
 
 
↑Repubblica Italiana
 
↑Republik Österreich
 
▲ Přes Itálii Rakousko se prostopujem během dvou dní. Jeden noclech ještě na louce v severní Itálii, a pak už jen Rakousko. Do Českých Budějovic přijíždíme večer 3.9. s českým kamionem a řidičem, se kterým jsem si povídal celou cestu. V Budějovicích jsem ale zhrůzou zjistil, že mi všichni lidé v okolí rozumí. Už nemůžu nadávat jak se mi zlíbí:-)
Všude dobře, doma nejlíp, říká se. Ale stačí mít domov ve svým srdci a dobře a nejlíp může být prakticky kdekoliv. 
Jedno krásné léto končí. Více jak 6500 kilometrů dobrodružství. Líbilo se vám trošku!? A proč to také nezkusíte?! Všechny vyjmenované důvody proč to nejde, hoďte prostě za hlavu, aby jste jednou nelitovali, že jste nic podobného nezkusili.
 
© 2015-2021 | Mario Czernay Infinity || © 2008 | Mario Czernay Revival || jan.amos.komensky(zavináč)seznam.cz

 


post rock klasika hip hop cz folk cz avantgarde

               

 

počítadlo.abz.cz