Mario Czernay Infinity
 

Swans / To Be Kind

albapátek, 1. května 2015

sestava
Michael Gira 

Norman Westberg
Kristof Hahn
Phil Puleo
Chris Pravdica

žánr
experimental / art rock
released

2014
délka nahrávky

121 min
vydavatel

Young God Records

 

  Oslavné recenze výtvoru To Be Kind nelžou. Swans v čele s M. Girou posunuli své bezbřehé experimentování o další dimenzi dál a vytvořili "album roku." A recenzenti se většinou předhánějí jakým způsobem toto album pojmenovat, zařadit, ohodnotit. Český rozhlas prostřednictvím svého redaktora Miloše Hrocha vzakazuje: "Swans opusem To Be Kind dostavěli oltář vlastního náboženství: Už je to 32 let, kdy z popela newyorského undergroundu povstali Swans. Na své třinácté desce To Be Kind, která vychází na labelu Young God, dávají do kontrastu protikladné textury, až orchestrální dynamiku, haitské dějiny, andělský hlas hostující zpěvačky St. Vincent a démoničnost Michaela Giry." Jaroslav Hrách (Musicserver.cz) si zase všiml, že "Swans na desce To Be Kind dovedli hluk k dokonalosti."
  Obšírný a pečlivý "průzkum" najdeme na metal. webu sicmaggot.blog.cz. A musím s autorem článku zase jen souhlasit: "Swans naprosto mistrovsky pracují s gradací - a to nejen skladeb, ale i celého alba. Trpělivě rozvíjí jednotlivé kusy rozmáchlými monotónními plochami, které buď postupně bobtnají a nabalují na sebe další motivy, jako se děje například v A Little God in My Hands, která výborně šlape již od začátku, nebo doslova rostou ze země a nabývají na intenzitě, jak Swans předvádějí v půlhodinovém majstrštyku Bring the Sun / Toussaint L'Ouverture, kde každá část této dvojskladby postupně sbírá enerigii ze svého okolí a sílí až k samé hranici únosnosti."
  Když jsem se rozhodl běhat, bylo nejnovější album Swans mým důležitým partnerem ve sluchátkách. Pravdou je, že mě jejich hudba bičovala a nutila zrychlovat. Což je sice na škodu efektivitě mé sportovní aktivity, duše se ovšem ve fyzickém týrání cítí náramně. A když se mi do hlavy modlí i močí Michael Gira a jeho apoštolové a neví kdy přestat, už neběžím, už prostě létám.
  Girovi a jeho kapele přeji, aby si svůj běh rozvrhla a hrála tady ještě dobrých sto let, jako všechny ty "senzační" rockové kapely. Nám příznivcům Swans přeju, aby už nikdy nezpomalili, nezastavili se. A když umřou na pódiu, taky dobře. Protože pak nebude problém umřít ani pod pódiem.

 

informace o albu discogs.com
track list alba google.com web
website interpreta swans.pair.com web
     

 

 zpět k přehledu alb

 
© 2015-2021 | Mario Czernay Infinity || © 2008 | Mario Czernay Revival || jan.amos.komensky(zavináč)seznam.cz

 


post rock klasika hip hop cz folk cz avantgarde

               

 

počítadlo.abz.cz