Mario Czernay Infinity
 

Woven Hand (USA), Fléda, Brno

zápisníkpondělí, 20. dubna 2015

  Colorádští matadoři se pravidelně vrací do střední Evropy, což kvituji s potěšením. Přijeli  z poloviny v obměněné sestavě (k Edwardsovi a bubeníkovi Ordy Garissonovi se připojil kytarista Chuck French a baskytarista Neil Keener), D. E. Edwards už neseděl na své barové stoličce, nýbrž celý koncert stál. A Woven Hand k mému údivu a překvapení rázně přitvrdili a "zrockověli".
  Těšil jsem se také na předkapelu Marriages (USA) v čele se ženským hlasem Emmy Ruth Rundle, která sice zatím nahrála jen dvě alba (v roce 2012 Kitsune a letošní Salome), ale to nebylo na skoro hodinovém repertoáru znát. Skupina Marriages dobře naladila na denverskou vlnu a mohu i směle napsat, že bych si nenechal ujít jejich případné samostatné vystoupení.

  Během koncertu Woven Hand jsem postupně zapomněl i na to, že můj nejoblíbenější člen kapely Pascal Humbert už na pódiu chybí. Woven Hand se představili především svým loňským počinem, étericko-duchovním opusem Refractory Obdurate. Charismatický Edwards odhodil z koncertů patos, který mi občas překážel na jeho předchozích vystoupeních. Další posun v nadcházejících letech se dá ale jen těžko předpovídat, ale vzhledem k novému složení bude více znít bicí a kytara, bude méně kláves a harmoniky.
  Koncert samotný se mi líbil, nenudil jsem se a každou skladbu jsem si prožil. "World music" v podání Woven Hand vždy nabízí více pohledů na tento hudební styl, a ten jejich je autentický. A až do našich luhů a hájů přijedou Woven Hand příště, půjdu si je zase poslechnout s nadějí, že budu svědkem opět nějakého posunu. Protože ten letošní se - myslím - povedl.

 

 zpět k hudebnímu zápisníku

 

 
© 2015-2021 | Mario Czernay Infinity || © 2008 | Mario Czernay Revival || jan.amos.komensky(zavináč)seznam.cz

 


post rock klasika hip hop cz folk cz avantgarde

               

 

počítadlo.abz.cz