Mario Czernay Infinity
 

The Tiger Lillies: Here I am Human! (Zde jsem člověkem!), Divadlo Archa, Praha

zápisníkpátek, 22. října 2010

 
  Celé to začne takhle: to prase Martyn Jacques poodrhne oponu setmělého pódia, zašklebí se na vás s tím svým připitomělým výrazem idiota, otočí se k vámi zády a stáhne si kalhoty včetně trenýrek. Světlo reflektorů míří přímo na jeho zadek a on se nebrání, ukazuje vám svojí řiť, tak jak ji Stvořitel vykoumal. (Díkybohu, seděl jsem dost vysoko na to, abych se do ní nemusel dívat pod patřičným nebo spíše nepatřičným úhlem.) A nebo to bylo naopak? Nejdřív zadek a pak tvář?
  Na jevišti se vám představí čistota kosmetiky a baletu smíchaná se špínou Tiger Lillies, budete svědky tělesné hygieny, která v současném světě nemilosrdně drtí hygienu duševní. Po jevišti se proběhne krásné selátko, tanečníci se namydlí,  vyholí a oblečou (vše dle konvencí a reklamy), spáchají podivný sexuální akt, vajíčko matky bude oplodněno sterilně a uměle. Dítě pak nedopatřením spadne Martynu Jacquesovi na zem; (určitě to udělal nerad).
  Hodina a čtvrt kabaretu, po které se oblékám a holím ještě ležérněji než před ním. S nějakou takovou navoněnou a pronikavou rozkoší, že se celé te šaškárny neúčastním. Nakonec pointa: dostal jsem od maminky k vánocům ústní vodu - docela šokující dárek, po těch autíčkách, hokejkách, známkách a knížkách, později láhví vína a vodek - ale maminky jsou holt už takový, vědí co je kdy třeba. (Mimichodem od vánoc si kupuju ústní vodu pravidelně, neboť i já jsem zde člověkem).

 

 zpět k hudebnímu zápisníku

 
© 2015-2021 | Mario Czernay Infinity || © 2008 | Mario Czernay Revival || jan.amos.komensky(zavináč)seznam.cz

 


post rock klasika hip hop cz folk cz avantgarde

               

 

počítadlo.abz.cz